EN/ FA   |   دوشنبه, 5 فروردين 1398
  • ساعت : ۱۲:۲۸:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ 
  • تعداد بازدید : 375
  • کد خبر : ۳۵۶۹
    /  2
كلنگ زنی و آغاز به كار برخی از پروژه‌های شهرداری منطقه یك
مراسم کلنگ زنی و آغاز برخی از پروژه‌های شهرداری منطقه یک امروز چهارشنبه 13 تیرماه  با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار زاهدان، مدیران مناطق پنجگانه و تنی چند از مسئولین شهرداری زاهدان برگزار شد.

مراسم کلنگ زنی و آغاز برخی از پروژه‌های شهرداری منطقه یک امروز چهارشنبه 13 تیرماه  با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار زاهدان، مدیران مناطق پنجگانه و تنی چند از مسئولین شهرداری زاهدان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل؛ در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر گفت: اینگونه اقدامات که به منظور آغاز عملیات اجرایی برخی از پروژه‌ها در قالب کلنگ زنی انجام می‌شود تعهداتی را در رابطه با نحوه‌ی اجرا آنها به لحاظ کمیت، کیفیت و زمان اجرا برای مسئولین ایجاد می‌کند و ما امیدواریم مسئولین امر این موضوع را مد نظر قرار دهند و همانطوری که برای کلنگ زنی پروژه‌ها همت می‌کنند جهت و اتمام به موقع آنها در موعد مقرر و به بهترین نحو نیز تلاش کافی را داشته باشند.

مهندس شهنوازی با ابراز خرسندی از توجهی که مدیران شهرداری نسبت به ارائه‌ی خدمات در نقاط مختلف شهر دارند گفت: پایه و اساس تمامی برنامه‌ها و طرح‌ها جهت اجرا همان بودجه‌ای است که به تصویب شورا رسیده لذا بایستی بر اساس همین بودجه پیش بروید و کارها را اجرا کنید.

وی تصریح کرد: بهتر است هر برنامه‌ای که آغاز می‌شود طبق بودجه مصوب باشد و انتظار داریم تمامی مدیران ضمن توجه دقیق به این موضوع، همواره در صدد باشند تا پروژه‌هایی را که آغاز می‌کنند به ترتیب اولویت، آنها را به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن به انجام برسانند.

وی با تاکید بر اجرای با کیفیت امور گفت: کیفیت در اجرا بسیار مهم است لذا بایستی نظارتها طوری باشد که اجرای کارها از همان ابتدا تا انتها از کیفیت لازم برخوردار باشند به طوری که در آینده نیاز به دوباره‌کاری و صرف هزینه‌ی مجدد برای آنها بوجود نیاید.

وی با مهم شمردن تنوع در ارائه‌ی خدمات اظهار داشت: مدیران باید در اجرای امور در کنار کمیت و کیفیت کارها مقوله‌ی تنوع در پروژه‌ها را نیز مد نظر قرار دهند که در این راستا باید نسبت به تقویت ارتباط خود با محلات مختلف و شهروندان تا آنجا که می‌توانید اقدام کنید تا از این طریق ضمن نیاز سنجی و اطلاع یافتن از درخواستهای شهروندان در محلات مختلف، این نیازها را در بودجه‌ها مد نظر قرار داده و تسریع در اجرای پروژه‌ها در عرصه‌های مختلف را موجب شوید. 

وی در پایان تاکید کرد: در اجرای اینگونه مراسم بهتر است که به موضوع اطلاع‌رسانی و آگاهی رسانی شهروندان جهت حضور در این مراسم بیشتر پرداخته شود چرا که مردم حق دارند از اقداماتی که توسط دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود اطلاع داشته باشند در واقع این امر جلب اعتماد، افزایش حس مسئولیت‌پذیری و مشارکت حداکثری آنها را به دنبال خواهد داشت.

شهردار زاهدان نیز در این مراسم ضمن بیان مطالبی پیرامون اهمیت اجرای پروژه‌های متنوع در نقاط مختلف شهر گفت: همه‌ی مدیران بایستی از برنامه‌ها، طرح‌ها و امور هم اطلاع داشته باشند و با تشریک مساعی و تبادل تجربیات در راستای اجرای پروژه‌های مختلف جهت کاهش مسائل و مشکلات شهروندان اقدام کنند.

مهندس پربار افزود: با توجه به حرکتی که در راستای توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی شهر توسط شهرداری زاهدان آغاز شده قطعاً آینده‌ای روشن را برای شهر در پی خواهد داشت که البته این امر منوط به اجرای پروژه‌های متعدد و متنوع در جای جای شهر می‌باشد.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله با همت همکارانمان در مجموعه‌ی شهرداری تعداد و تنوع خدمات را به نحو مطلوبی افزایش خواهیم داد و طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در تمامی عرصه‌ها با اجرای دقیق امور فنی و تخصصی طوری عمل کنیم که بیشترین گرایش  و نزدیکی به استانداردهای مربوطه را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه نتیجه‌ی خدمات صادقانه‌ی همکاران ما در شهرداری زاهدان مشهود است و می‌توان گفت این نتایج  با اجرای پروژه‌های بزرگ، محله‌ای و منطقه‌ای نمود کافی را در سطح شهر دارند.

وی در پایان با ابراز خرسندی از حمایتهای صورت گرفته توسط شورای اسلامی شهر اظهار امیدواری کرد که این پشتیبانیها و حمایتها بیش از گذشته شامل حال شهرداری شود.

در ابتدای این مراسم مهندس میری توضیحاتی پیرامون برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اقدام وآماده‌ی کلنگ زنی شهرداری منطقه1 توضیحاتی داد و گفت: کلنگ زنی امروز را که به عنوان یک حرکت نمادین و به نمایندگی از سایر پروژه‌های شهرداری منطقه 1 می‌باشد به فال نیک می‌گیریم و با توجه به حمایتهایی که تا کنون از طرف شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم زاهدان صورت گرفته و می‌گیرد امیدواریم با سرعت بیشتری در سایر موقعیتهای منطقه یک ادامه یابد.

مهندس جمشید میری گفت: در بودجه سال جاری 53 پروژه را در دستور کار قرار دادیم که از این مقدار 40 پروژه را صرفاً عمرانی تعریف کردیم که در 3 ماهه‌ی دوم عملیات اجرایی 30 پروژه را آغاز خواهیم کرد.

وی بیان داشت: جهت گیری پروژه‌های منطقه یک به سمت محله محوری، مبلمان شهری و فضای سبز است که می‌توان به پارکهای خطی بلوار بزرگمهر و بلوار جمهوری و همچنین پروژه‌ی پیاده‌روسازی بلوار جانبازان اشاره کرد.

وی به سایر برنامه‌های شهرداری منطقه‌ی یک اشاره‌ای کرد و گفت: در کنار اجرای برنامه‌های مختلفی که در دستور کار می‌باشند احداث۶ پارک محله‌ای، واگذاری و نگهداری فضای سبز تمام بلوارها و میادین به اضافه‌ی ۵ پارک بزرگ به بخش خصوصی و همچنین زیرسازی و آسفالت معابر سطح منطقه با جدیت در دستور کار می‌باشند.

 برخی از پروژه های شهرداری منطقه۱که در دست اقدام و یا آماده کلنگ زنی هستند به شرح ذیل می‌باشد.

- احداث پارک محله ای حافظین به مساحت۱۶۵۰متر مربع با اعتباری معادل ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

- احداث کانال هدایت آبهای سطحی لاین جنوبی بلوار دانشجو از بلوار دانشگاه تا بلوار بزرگمهر به طول ۵۵۰ متر و اعتباری معادل۸۵۰میلیون ریال

- پروژه هدایت آبهای سطحی بلوار معلم از میدان آیت الله عبادی تا معلم۸ به طول ۱۱۰۰متر و اعتباری معادل۱میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال

- پروژه تخریب، بهسازی و تعریض خیابان دانش از بلوار جمهوری تا بلوار دانشجو به طول ۶۴۰ متر و اعتباری معادل ۳میلیارد ریال

- پروژه‌ی پیاده‌روسازی بلوار جانبازان از خیابان ۲۰متری قائم تا بلوار بهداشت به مساحت ۴۰۰۰مترمربع و اعتباری معادل ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

- زیرسازی و آسفالت معابر سطح منطقه

- تخریب و احداث پشت برق در خیابان دانش

- احداث پارک محله ای بین پرستار۵و۷ به مساحت۱۲۰۰مترمربع

- بهسازی و بازسازی ۴ پارک محله ای ( دانشگاه۲۳، معلم۲۴، همسرم از و بزرگمهر۵) شامل اجرای کفپوش،تعویض جداول و نصب تجهیزات پارکی و تاسیسات روشنایی

 

امتیاز :  ۳.۳۳ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0